Ceremonia Powitania Dziecka

Nie tylko chrzest jest sposobem na wprowadzenie do rodziny nowego jej członka. Coraz częściej rodzice, którzy nie wyznają wiary katolickiej, albo odeszli z Kościoła postanawiają przedstawić swoje maleństwo rodzinie i przyjaciołom.


Jednym z takich sposobów jest Ceremonia Powitania Dziecka. Głównym założeniem jest symboliczne nadania imienia dziecku i nadanie mu tożsamości. To też wspaniały moment, aby określić założenia jakimi będą się kierować rodzice w wychowaniu swojego dziecka, sprawdzić co oznacza imię, które wybrali, zadeklarować w przemówieniu wartości. jakie wyznają. Zazwyczaj w ceremonii biorą udział tzw. Rodzice Honorowi, którzy w przyszłości będą pełnić funkcje przewodników życiowych.

Taka ceremonia ma pełną dowolność jeśli chodzi o miejsce i okoliczności. W jej czasie można oprócz historii imienia, oraz deklaracji wartości, opowiedzieć o drodze jaką przeszli rodzice zanim dziecko pojawiło się na świecie. Można ją wzbogacić o teksty literackie czy symboliczne gesty (nałożenie wianuszka, założenie bransoletki z pierwszą literką imienia). Ceremonia powitania dziecka to też piękny pomysł na zapoznanie z rodziną starszego dziecka, które dana para zaadaptowała. Wtedy nie tylko najbliżsi poznają dziecko, ale dziecko poznaje swoją nową rodzinę. Ma okazję poczuć się wyjątkowo i zacieśnić więzi. Po konsultacji z rodzicami z przyjemnością pomożemy w przygotowaniu Historii Imienia oraz Deklaracji Wartości. Rodzice po uroczystości dostaną Certyfikat Powitania Dziecka.

A dla par, które razem z nami brały ślub humanistyczny, niespodzianka!