Jednym z najczęściej zadawanych pytań naszych par, jest to „czy ślub humanistyczny można połączyć ze ślubem cywilnym?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście!
Prowadzimy takie śluby i zawsze spotykamy się z komentarzami uczestników, że była to najpiękniejsza uroczystość na jakiej byli. Jeśli również chcielibyście, aby Wasz ślub w plenerze był wyjątkowy – zapraszamy do kontaktu /KLIKNIJ/.
Coraz więcej osób marzy o ślubie w plenerze i stara się zaprosić urzędnika w wymarzone miejsce. Młoda Para wkłada wiele pracy w przygotowanie miejsca ceremonii. Są piękne dekoracje, kwiaty, są wystawione krzesła dla gości, a sam ślub cywilny trwa w porywach do siedmiu minut… Goście nie zdążą usiąść, a już muszą wstawać, żeby kierować się w stronę sali weselnej.
Obserwuj nas na Instagramie /KLIK/ oraz na Facebooku /KLIK/
Dlatego zachęcamy i przekonujemy pary, aby wybrały ślub humanistyczny jako ten, który będzie główną ceremonią, podczas której będą wyznawać sobie miłość.
I tutaj są dwa sposoby żeby połączyć ślub cywilny, ze ślubem humanistycznym /Jeśli chcesz wiedzieć więcej KLIKNIJ/
Ślub cywilny i humanistyczny podczas jednej ceremonii
Idąc do USC i prosząc urzędnika o ślub w plenerze, musicie uzyskać zgodę i zapewnienie, że miejsce jest „godne” i może tam dotrzeć. Jeśli ten punkt macie załatwiony, musicie go również uprzedzić, że ceremonia będzie miała charakter humanistyczny i na to urzędnik również musi wyrazić zgodę. Są osoby, które zgodzą się bez problemu, ale i takie które będą marudzić.
Jak wygląda ceremonia cywilno – humanistyczna?
My prowadzimy całą ceremonię, czyli są przemowy, wasza historia poznania się i związku, są wasze indywidualne przysięgi i deklaracje miłości.
Po tych punktach zapraszamy urzędnika, żeby dopełnił formalności, czyli następuje urzędowa przysięga, wymiana obrączek i podpisanie dokumentów.
I koniec. Na tym rola urzędnika się kończy, a my prowadzimy dalszą część ceremonii.
Co może pójść nie tak podczas ceremonii?
Tak naprawdę niewiele i dlatego fajnie, jeśli trafi się na dobrego urzędnika. Jedyne zagrożenie jest takie, że urzędnik puści wodze fantazji i zamiast skupić się na swojej części, a następnie się oddalić, zacznie przemawiać, zaburzając scenariusz, który wcześniej opracowaliśmy na podstawie programu ustalonego z Młodą Parą.
Było już tak, że urzędnik prawie nam zakończył ślub i zaprosił gości do składania życzeń. Na szczęście wszyscy byli wyluzowani i wyszło to nawet zabawnie.
My zawsze jesteśmy minimum godzinę wcześniej, więc staramy się wytłumaczyć urzędnikowi jak powinna wyglądać jego część.
A inne opcje połączenia ślubu cywilnego z humanistycznym?
Nie będę ukrywać, że jest to opcja którą polecamy naszym Parom i do której zachęcamy. A mianowicie sugerujemy, aby dzień przed ślubem humanistycznym, dzień po, albo w dowolnie wybranym terminie iść do USC ze świadkami dopełnić formalności, a następnie na spokojnie cieszyć się celebrowaniem ceremonii z naszym udziałem.
Oprócz spójnej uroczystości i braku rozpraszania się, Młoda Para oszczędza minimum 1000 zł, bo tylko kosztuje cywilny ślub w plenerze.
Jeżeli o nas chodzi to jesteśmy elastyczni i zawsze chętnie dopasujemy ceremonię do wyobrażeń Młodych, natomiast nie każdy jest tak elastyczny jak my. Zatem jeżeli chcecie mieć urzędnika w plenerze to z naszej strony możecie liczyć na pełną współpracę.
Jak rozmawiać z urzędnikiem o połączeniu ślubu cywilnego z humanistycznym?
Jeśli zdecydujecie się na łączone śluby, to podpowiadamy jakie informacje przekazać w USC. Może się zdarzyć, że urzędnik pierwszy raz usłyszy o ceremonii humanistycznej, dlatego im prościej będzie się z nim rozmawiać, tym lepiej.
Co zatem należy przekazać? Najlepiej zacząć od opcji, która jest najbardziej interesująca – czyli powiedzieć, że program ceremonii wygląda następująco; celebrant powita gości, przedstawi historię waszego poznania się i zaprosi urzędnika aby dopełnił wszystkich niezbędnych formalności i podpisał dokumenty. Po części urzędowej celebrant dokończy uroczystość (urzędnik nie musi czekać, po swojej części jest wolny).
Warto zaznaczyć, że część urzędnika rozpocznie się około 10 do 12 minut od rozpoczęcia ślubu. Jeśli się zgodzi – poproście, żeby nie wplatał swoich przemówień, ponieważ przemówienia są po stronie celebranta i ograniczył się do kwestii formalnych.
Może się zdarzyć, że po waszym ślubie urzędnik jedzie na kolejny i mimo najszczerszych chęci, nie będzie mógł czekać tych 10 minut. Wtedy poinformujcie go, że on rozpocznie ceremonię, ale również poproście żeby do minimum ograniczył swoją część (czyli bez przemówień).
Chcecie wiedzieć więcej? Napiszcie na biuro@ceremoniahumanistyczna.pl