Jednym z najczęściej zadawanych pytań naszych par, jest to „czy ślub humanistyczny można połączyć ze ślubem cywilnym?”. Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście!
Prowadzimy takie śluby i zawsze spotykamy się z komentarzami uczestników, że była to najpiękniejsza uroczystość na jakiej byli. Jeśli również chcielibyście, aby Wasz ślub w plenerze był wyjątkowy – zapraszamy do kontaktu /KLIKNIJ/.
Coraz więcej osób marzy o ślubie w plenerze i stara się zaprosić urzędnika w wymarzone miejsce. Młoda Para wkłada wiele pracy w przygotowanie miejsca ceremonii. Są piękne dekoracje, kwiaty, są wystawione krzesła dla gości, a sam ślub cywilny trwa w porywach do siedmiu minut… Goście nie zdążą usiąść, a już muszą wstawać, żeby kierować się w stronę sali weselnej.
Obserwuj nas na Instagramie /KLIK/ oraz na Facebooku /KLIK/
Dlatego zachęcamy i przekonujemy pary, aby wybrały ślub humanistyczny jako ten, który będzie główną ceremonią, podczas której będą wyznawać sobie miłość.
I tutaj są dwa sposoby żeby połączyć ślub cywilny, ze ślubem humanistycznym /Jeśli chcesz wiedzieć więcej KLIKNIJ/
Ślub cywilny i humanistyczny podczas jednej ceremonii
Idąc do USC i prosząc urzędnika o ślub w plenerze, musicie uzyskać zgodę i zapewnienie, że miejsce jest „godne” i może tam dotrzeć. Jeśli ten punkt macie załatwiony, musicie go również uprzedzić, że ceremonia będzie miała charakter humanistyczny i na to urzędnik również musi wyrazić zgodę. Są osoby, które zgodzą się bez problemu, ale i takie które będą marudzić.
Jak wygląda ceremonia cywilno – humanistyczna?
My prowadzimy całą ceremonię, czyli są przemowy, wasza historia poznania się i związku, są wasze indywidualne przysięgi i deklaracje miłości.
Po tych punktach zapraszamy urzędnika, żeby dopełnił formalności, czyli następuje urzędowa przysięga, wymiana obrączek i podpisanie dokumentów.
I koniec. Na tym rola urzędnika się kończy, a my prowadzimy dalszą część ceremonii.
Co może pójść nie tak podczas ceremonii?
Tak naprawdę niewiele i dlatego fajnie, jeśli trafi się na dobrego urzędnika. Jedyne zagrożenie jest takie, że urzędnik puści wodze fantazji i zamiast skupić się na swojej części, a następnie się oddalić, zacznie przemawiać, zaburzając scenariusz, który wcześniej opracowaliśmy na podstawie programu ustalonego z Młodą Parą.
Było już tak, że urzędnik prawie nam zakończył ślub i zaprosił gości do składania życzeń. Na szczęście wszyscy byli wyluzowani i wyszło to nawet zabawnie.
My zawsze jesteśmy minimum godzinę wcześniej, więc staramy się wytłumaczyć urzędnikowi jak powinna wyglądać jego część.
A inne opcje połączenia ślubu cywilnego z humanistycznym?
Nie będę ukrywać, że jest to opcja którą polecamy naszym Parom i do której zachęcamy. A mianowicie sugerujemy, aby dzień przed ślubem humanistycznym, dzień po, albo w dowolnie wybranym terminie iść do USC ze świadkami dopełnić formalności, a następnie na spokojnie cieszyć się celebrowaniem ceremonii z naszym udziałem.
Oprócz spójnej uroczystości i braku rozpraszania się, Młoda Para oszczędza minimum 1000 zł, bo tylko kosztuje cywilny ślub w plenerze.
Jeżeli o nas chodzi to jesteśmy elastyczni i zawsze chętnie dopasujemy ceremonię do wyobrażeń Młodych, natomiast nie każdy jest tak elastyczny jak my. Zatem jeżeli chcecie mieć urzędnika w plenerze to z naszej strony możecie liczyć na pełną współpracę.
Chcecie wiedzieć więcej? Napiszcie na biuro@ceremoniahumanistyczna.pl