Styl boho i rustykalny idealny na ślub w plenerze /Scenerie w tle/

styl boho na ślubie

W ostatnim czasie bardzo modne stały się wesela w naturalnym, swobodnym klimacie zwane na zachodzie Slow Wedding. Ten nurt przywędrował i do nas.  Najpopularniejszymi stylami wśród wesel w rytmie SLOW są: rustykalny i BOHO. Często pojęcia te są mylone, a tak naprawdę łatwo je od siebie odróżnić. Podpowiemy jak je rozpoznać i jak dekorujemy imprezy w tych stylach.

Czym charakteryzuje się  styl rustykalny?

Styl rustykalny nawiązuje do gospodarstw wiejskich i rękodzieła tworzonego na wsi. Na weselu w stylu rustykalnym znajdziemy: koronki, jutę, drewniane skrzynki po jabłkach, brzozowe gałązki, wiklinowe kosze, zboże, polne kwiaty. Atrybutami są również elementy, które znamy z opowieści rodziców i dziadków oraz odwiedzin w skansenach, m.in. drewniane drabiny, drewniane koła od wozu, przyrządy służące do orki oraz przybory życia codziennego – maselnice, malowana ceramika, blaszane konewki.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl BOHO nawiązuje do artystycznej bohemy i kultury hippisów, a także orientalnych kultur. Organizując wesele w tym stylu warto postawić na plecione makramy, liście palmowe, trawy pampasowe, bambusowe wyroby, plecione fotele „peacock”. W naszej ofercie dekoracji w stylu BOHO wyróżniamy też styl BOHO glam, w którym znajdziemy dużo złota oraz industrial BOHO glam, który ponadto nawiązuje do pofabrycznych klimatów.

Zarówno w stylu BOHO jak i rustykalnym obecne jest umiłowanie rękodzieła, elementów vintage i drewna.

styl boho na ślubie

Gdzie najlepiej wpasuje się styl boho i rustykalny?

Pary, które decydują się na ślub i wesele w rytmie SLOW, na miejsce do organizacji swojego dnia wybierają niezwykle klimatyczne miejsca. Są to najczęściej folwarki, odnowione stodoły, restauracje blisko natury, namioty, dworki, karczmy, wnętrza pofabryczne. Coraz częściej ślub jak i wesele odbywa się w plenerze – we własnym ogrodzie, przy restauracji, a nawet nad jeziorem czy w lesie! Zarówno pary jak i ich goście cenią sobie luz panujący na tego typu imprezach.

Jakie akcesoria świetnie się sprawdzą przy stylu boho?

Klienci najczęściej decydują się na kompleksowe dekorowanie ślubu oraz ściankę za Parą Młodą na wesele. Ścianki za Parą Młodą są w komplecie z plecionymi fotelami „peacock”, które pary wybierają nie tylko na wesele, ale również na sesje zdjęciowe, ponieważ zdjęcia z nimi są niezwykłe.

Naszym „hitem” są stare drzwi drewniane dwuskrzydłowe. Na ślubach służą jako „wejście” na ślub (szczególnie ciekawie wygląda to w plenerze), a na weselach jako tło do fotobudki lub składania życzeń. Dzięki temu można mieć dużo pięknych pamiątkowych zdjęć  z gośćmi.

Lubianymi elementami są konstrukcje z makramami oraz personalizowane tabliczki z napisami. Częstym urozmaiceniem jest retro skrzynka pocztowa zamykana na kluczyk, którą udostępniamy jako skrzynka na koperty i kartki z życzeniami. Jest to atrakcja dla gości w każdym wieku, szczególnie dla dzieci, które chętnie wrzucają tam swoje laurki.

styl boho na ślubie

Gdzie jeszcze można wykorzystać styl boho?

Nazwa firmy „Scenerie w tle” /KLIKNIJ/ związana jest z motto naszej działalności. Według nas najważniejsi są ludzie – nasi klienci, ich miłość oraz ich wydarzenie, a my zajmujemy się tworzeniem pięknego tła.

Co robimy:

  • dekoracje ślubów plenerowych, cywilnych, humanistycznych,
  • wesel- strefy chill out, ścianki za Parę Młodą, ścianki do zdjęć (np. tło do fotobudki) i składania życzeń,
  • dekoracje na sesje zdjęciowe i inne uroczystości (wieczór panieński, urodziny, komunia, sesje „brzuszkowe”, narzeczeńskie czy baby shower).

Klienci mogą wybrać spośród oferowanych przez nas stylów:

  • rustykalny
  • BOHO
  • BOHO glam
  • glamour / industrial BOHO.

Skąd wziął się pomysł na dekoracje boho?

Pomysł na dekorowanie ślubów zrodził się podczas naszego tymczasowego mieszkania w Czechach. Nasi sąsiedzi są mistrzami w organizacji wesel typu slow wedding. Również zdobyte doświadczenia wykorzystaliśmy przy organizacji własnego ślubu.

Ważnym dla nas aspektem jest ekologia i w tworzeniu dekoracji opieramy się głównie na naturalnych materiałach. Zgodnie z ideą Zero Waste stronimy od plastiku, a jeśli się pojawia to nie jako jednorazowa ozdoba. Kwiaty w naszej ofercie to suszone i stabilizowane naturalne rośliny, które możemy wykorzystywać wielokrotnie.

styl boho na ślubie

Dlaczego warto wybrać Scenerie w tle? /KLIKNIJ/

Pochodzimy z Łodzi, więc naszym głównym obszarem jest Łódź, Warszawa, centralna Polska, ale lubimy podróżować, więc chętnie dekorujemy też śluby w dalszych zakątkach Polski. Poza kilkoma elementami, które nie wymagają montażu (np. fotele „pawie” czy skrzynka pocztowa) nie prowadzimy typowego wynajmu dekoracji. Systemy montażu naszych dekoracji są przez nas własnoręcznie opracowywane i tylko my umiemy je złożyć, ponadto wiele elementów jest bardzo dużych (ok. 2,5 metra długości) i wymagają odpowiedniego transportu. W związku z tym decydując się na nasze usługi nie trzeba się niczym martwić – my przywozimy i rozkładamy dekoracje, a po uroczystości – demontujemy i zabieramy.

Obserwuj nas na Instagramie /KLIK/ oraz na Facebooku /KLIK/

Dzięki „Sceneriom” poznajemy wspaniałych ludzi – zarówno usługodawców w branży ślubnej, jak i pary. Są to zawsze wyjątkowe pary, dzięki którym odkrywamy urokliwe miejsca i przy tym realizujemy swoje pasje. To dla nas zawsze ogromne wyróżnienie, gdy klienci decydują się na naszą ofertę! Zawsze przede wszystkim zależy nam na ich zadowoleniu. Działamy zgodnie z naszym motto – tworzymy piękne tło dla pary, ich gości i wydarzenia.

Do zobaczenia na waszych uroczystościach, Justyna i Łukasz