Jak znaleźć idealnego wedding plannera? /Wasielewska Weddings/

ślub humanistyczny, wedding planner

Jak znaleźć idealnego wedding plannera?

Stało się – jesteście zaręczeni! Z ekscytacją zaczynacie rozglądać się po ślubnych grupach na Facebooku, przeglądacie instagramowe posty z hasztagami  #wedding, #bridetobe i #planujemyslub. Przed Wami wybór daty, rodzaju ślubu, stylu przyjęcia, miejsca ceremonii, sali, papeterii, oprawy muzycznej, ekipy dekoratorskiej, sukni ślubnej… Lista wydaje się nie mieć końca, a wasze kalendarze i tak już pękają w szwach. Do tego każda nowa porada przeczytana w Internecie, czy usłyszana od znajomych zdaje się przeczyć poprzedniej.

Postanawiacie, że przyda wam się wsparcie kogoś, kto zna branżę ślubną i wie jak „ugryźć” organizację tak wyjątkowego dnia. Wyszukiwane hasztagi zmieniają się na #weddingplanner i #konsultantkaslubna. Wyników pojawia się wiele, ale jak macie wybrać kogoś, odpowiedniego właśnie dla was?

Gdzie znaleźć wedding plannera?

Po pierwsze – sprawdźcie, gdzie pracuje dany wedding planner. Nie każda agencja organizuje śluby na terenie całego kraju, nie ma więc sensu wysyłać wiadomości do firmy działającej jedynie w Gdańsku, jeżeli wasz ślub odbędzie się w Krakowie (a to wbrew pozorom zdarza się często). Informację na temat miejsca pracy znajdziecie w opisie na Instagramie albo Facebooku. Warto też zadać pytanie na facebookowych grupach ślubnych.

Jak znaleźć idealnego wedding plannera?

Na podstawie strony internetowej, czy social mediów danego wedding plannera możecie szybko określić, czy coś was do niego przyciąga, czy jednak szanse na wasze dopasowanie są niewielkie. Sposób komunikacji, tematyka postów oraz styl organizowanych przez niego przyjęć i sesji to elementy, które tworzą w waszych głowach obraz danej osoby.

Jeżeli czujecie, że po drugiej stronie ekranu znajduje się ktoś fajny, to bez wahania napiszcie albo zadzwońcie i umówcie się na niezobowiązujące spotkanie. Jeśli macie już wybraną datę ślubu to na wstępie koniecznie ustalcie dostępność wedding plannera w tym terminie.

Ile kosztuje wedding planner?

Nie polecam wam natomiast pytania o koszt usługi, podczas pierwszego kontaktu. Większość wedding plannerów nie prześle wam „gotowca”. Organizacja każdego ślubu to dla nas inny zakres obowiązków i przygotowanie oferty wymaga poznania waszej wizji i ustalenia szczegółów. Żadne widełki nie będą dla was miarodajne.

Na spotkanie z wedding plannerem przygotuj swoją wizję ślubu

Wspólna kawa czy herbata to najważniejszy przystanek na drodze do wyboru wedding plannera. Warto dobrze się do niego przygotować. Przed spotkaniem ustalcie, jaki budżet chcecie przeznaczyć na ślub, a także ilu przewidujecie gości. Zbierzcie inspiracje i pomysły dotyczące stylu uroczystości oraz dodatkowych atrakcji. Zastanówcie się też, czego oczekujecie od osoby, z którą się spotykacie.

Czy pomoc wedding plannera ma być kompleksowa, czy też potrzebujecie wsparcia tylko w części przygotowań? Jeśli podpisaliście już jakieś umowy to koniecznie zabierzcie je ze sobą.

Kilka pytań do wedding plannera

Podczas rozmowy zapytajcie o to, jak wygląda współpraca oraz kontakt z wedding plannerem

  • czy ilość spotkań jest ograniczona,
  • jaką formę wymiany informacji preferuje, oraz jak wygląda proces wyboru podwykonawców.
  • Śmiało pytajcie o odbyte szkolenia czy kursy, zorganizowane śluby i referencje od par młodych.
  • Możecie poprosić, żeby opowiedział wam o trudnościach, jakie napotkał podczas koordynacji oraz zdradził, co lubi w swojej pracy najbardziej.
  • Zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób wasz rozmówca wypowiada się na temat swoich współpracowników. Jeśli robi to z szacunkiem – dobrze trafiliście.

Pierwsze spotkanie z wedding plannerem umożliwia wzajemne poznanie się; nie bójcie się więc pytać o wszystko, co was nurtuje.

Wedding planner to wybór na wiele miesięcy, czasem lat

Ważne jest, żebyście nie wahali się przed umówieniem spotkań z kilkoma wedding plannerami – zarówno  bardzo popularnymi, jak i tymi, którzy pracują w branży nieco krócej.  Doświadczenie i profesjonalizm to ważne cechy konsultanta ślubnego, ale równie ważne jest, żebyście czuli się dobrze w jego towarzystwie. Pamiętajcie, że współpraca z wedding plannerem to specyficzny rodzaj relacji.

Obserwuj nas na Instagramie /KLIK/ oraz na Facebooku /KLIK/

Przed wami kilka miesięcy (a czasami lat) spotkań, wymiany maili, telefonów i dzielenia się emocjami. Musicie czuć się otoczeni opieką, ale też zrozumiani. Dla jednej pary idealnym wedding plannerem okaże się osoba, która ma  za sobą imponującą liczbę zorganizowanych ślubów i wielu klientów na kolejne lata, a dla innej ktoś z mniejszym doświadczeniem, ale ze świeżym spojrzeniem i poświęcający się nowym narzeczonym w stu procentach. Ważne, żebyście decyzję o wyborze waszego wsparcia podjęli w zgodzie ze sobą i swoimi odczuciami.

ślub humanistyczny, wedding planner

Nazywam się Karolina Wasielewska i prowadzę agencję ślubną Wasielewska Weddings /KLIK/. Pomagam zorganizować uroczystość parom, które stawiają swoją miłość i marzenia na pierwszym miejscu. Lubię nieszablonowe podejście i odważnych  klientów. Układam śluby z Waszych pragnień. Zapraszam na Instagram /KLIK/