Odnowienie Przysięgi

odnowienie przysięgi małżeńskiej
Fot Iwona Podwalna

Ktoś powiedział, że nie sam ślub a wytrwanie w nim jest prawdziwym wyzwaniem. I to jest prawda. W dzisiejszym świecie częściej rezygnuje się z odbudowy relacji niż się ją naprawia. Dlatego warto przypomnieć sobie emocje jakie towarzyszyły momentowi zaślubin, tego patrzenia sobie w oczy i składania sobie przysięgi bycia ze sobą na dobre i na złe.

Jakie są najczęstsze przyczyny odnowienia przysięgi?

Dla par, które ślub brały we wczesnej młodości i ich przyjęcie było skromne, albo nie było go wcale to świetny pomysł, aby zrobić takie wesele o jakim się marzy. Może na tym weselu będą już dorosłe dzieci lub wnuki?

Ceremonia odnowienia ślubu, może być pięknym ukoronowaniem nie tylko pięciolecia, czy dziesięciolecia, ale np. wyjścia z kryzysu i przypieczętowania tego, że dalej chcecie iść razem przez życie. To piękne świadectwo dla rodziny i przyjaciół że każdą przeszkodę można pokonać w imię uczucia, a miłość przezwycięży wszystko.

Wiele par, które swoje małżeńskie pożycie uznaje za udane chce sobie podziękować za wspólnie spędzone lata i potwierdzić ceremonią odnowienia przysięgi swoje uczucia. Jest to niesamowicie wzruszający moment, kiedy na wprost siebie stają pary ze stażem i ślubują sobie, że resztę życia spędzą wspólnie, wiedząc co się za tym kryje i co już razem przeszli.

Długoletnie małżeństwa mają swoje ukochane miejsca, wspomnienia, wspólne przeżycia, być może odnowienie przysięgi w miejscu które kojarzą im się z rodzinnym szczęściem jeszcze bardziej wzmocni daną parę? W przypadku ceremonii humanistycznych każde miejsce można zaaranżować na celebrowanie odnowienia przysięgi.

Jaki nie byłby Wasz powód, sprawimy że będzie to piękne wspomnienie. Z przyjemnością pomożemy w przygotowaniu tekstów przysięgi i przybliżymy gościom Waszą historię. A dla par które razem z nami celebrowały swój ślub mamy niespodziankę na okoliczność odnowienia przysięgi.