Styl greenery jako nowy trend dekoracji ślubnej /Pracownia Tinta/

ślub humanistyczny anna kalinowska

W tym sezonie wśród zapytań Par w kwestii dekoracji zdecydowanie króluje styl leśny i greenery. Są to style bardziej na luzie, a dekoracje, choć eleganckie, nie są aż tak formalne. No właśnie co będzie modne w sezonie ślubnym 2024?

Na te pytania odpowiedzą dziewczyny z Pracownia Tinta. Małgosia i Justyna to florystki i dekoratorki, które w swoich projektach wykorzystują wyłącznie naturalne kwiaty i rośliny, często podkreślając ich sezonowość. Ich dekoracje są bogate w rozmaite gatunki. Do tego dokładają inne elementy – zbierane latem trawy, szyszki, muszle itp. oraz własnoręcznie wytwarzane przedmioty oraz te wyszperane np. z targów staroci. To wszystko tworzy wyjątkowy miks.

Wśród wielu trendów jest kilka takich, które z pewnością zastosują i polecają dziewczyny.

Kolory 2024

Oprócz kolorystyki żółtej i brzoskwiniowej (wiodący kolor roku to Peach Fuzz), amatorzy kolorów lila, chabru czy burgundu też będą usatysfakcjonowani. Nadal też modna jest zieleń w różnych odcieniach i temu kolorowi pracownia pozostaje wierna, eksperymentując z połączeniami kolorów modnych w sezonie 2024.

ślub humanistyczny anna kalinowska

 

Mniej znaczy więcej

W tym roku wchodzi też na salony minimalizm, który ma odbicie nie tyle w mniejszej ilości dekoracji, jak skupieniu się na jednym kluczowym elemencie np. jakimś gatunku kwiatu czy rośliny. Jest to bardzo ciekawe wyzwanie. Taki sposób dekorowania uzupełniają piękne dodatki, które bardziej widać i które mają okazję wyjść wtedy na pierwszy plan.

ślub humanistyczny anna kalinowska

 

Kameralnie

W tym roku wiele Par zdecyduje się na organizację małych wesel, czyli do 50 osób i mniej. To tworzy naprawdę wyjątkowy charakter, gdzie wszyscy głębiej doświadczają tej chwili. Takie przyjęcia najlepiej sprawdzą się latem, w ogrodzie lub na wsi, na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

anna kalinowska ślub humanistyczny

W stronę ekologii 

Z roku na rok ludzie są coraz bardziej świadomi, jak duży wpływ mamy na środowisko. Ochrona przyrody, minimalizowanie negatywnego wpływu stają się ważnym elementem wszystkich aspektów naszego życia, w tym ślubów (a ta branża generuje sporo odpadów).

Istotą zrównoważonych wesel jest celebrowanie swojej miłości w sposób, który szanuje planetę ziemię. Cyfrowe zaproszenia, lokalny catering, wykorzystywanie przedmiotów vintage, który zmniejsza popyt na nowe produkty to tylko kilka przykładów, jak można małymi krokami zmieniać świat na lepsze.  Jesteśmy świadkami ciekawych zmian.

ślub humanistyczny anna kalinowska

Podsumowując. Wiele par szuka autentyczności i intymności, jakie zapewnia dekoracja bliska natury, chcą stworzyć atmosferę weselną, która będzie zarówno ponadczasowa, jak i znacząca. Dla takich właśnie, świadomych Par chcą dekorować dziewczyny.

 

Pracownia Tinta /KLIK/ to kobiecy duet z centralnej Polski, który od trzech sezonów uszczęśliwia Pary Młode tworząc dla nich spersonalizowane  dekoracje florystyczne. Od początku działalności przyświecały dziewczynom dwie wartości: tworzyć takie dekoracje, by odzwierciedlały osobowość Par, co im w duszy gra, niesztampowo, w „niesfornym” stylu, a przy tym odwołując się do natury, w poszanowaniu jej, w duchu less waste. Te elementy są kluczowe i można powiedzieć, że wniknęły już mocno w styl i estetykę pracowni Tinta.