Pielęgnacja skóry przed ślubnym makijażem /Karolina Hauzner Kosmetolog/

pielęgnacja skóry przed ślubem

W dniu ślubu każda z nas pragnie wyglądać idealnie i nieskazitelnie. Piękna suknia, włosy, makijaż… i no właśnie – piękna cera, a często o naszej skórze myślimy na końcu. Odpowiednie zadbanie o skórę jest bardzo ważne, aby tego dnia wyglądać na wypoczętą oraz żeby makijaż utrzymał nam się do samego końca. Dlatego nie powinno się odkładać zabiegów na ostatnie dwa tygodnie przed ślubem, lub co gorsza na dwa dni przed. Uważam, że sześć miesięcy wcześniej jest najlepszym czasem do rozplanowania zabiegów.

Pielęgnacja skóry przed ślubem w salonie urody

I tu z pomocą przychodzę ja Karolina Hauzner – kosmetolog /KLIKNIJ/. Zawsze z każdą klientką umawiam się na konsultację i diagnozuję rodzaj skóry, dobieram terapię zabiegową  oraz  zalecam codzienną pielęgnację domową, gdyż jest ona bardzo ważna. Dzisiaj pokażę ci co możesz zrobić w salonie kosmetycznym.

Zazwyczaj wszelkie zabiegi rozpoczynamy od oczyszczania skóry, tutaj dobieramy metodę indywidualnie do potrzeb. Świetnie sprawdza się wodorowe oczyszczanie skóry, które jest nieinwazyjne, a przy tym pięknie rozświetli nam cerę, usunie zaskórniki i martwy suchy naskórek, który niestety często jest bardzo widoczny pod makijażem.

Zaczynamy od oczyszczania skóry

Jest to zabieg całoroczny więc możemy go wykonać w dowolnym czasie. Jeśli jednak musimy trochę więcej czasu poświęcić na oczyszczenie skóry, wtedy świetnie sprawdzą się terapie kwasowe – tylko tu potrzebujemy rozplanować sobie wszystko zdecydowanie wcześniej, najlepiej na pół roku przed uroczystością.

Gdy skórę już mamy przygotowaną i dogłębnie oczyszczoną możemy działać z dalszymi zabiegami.

Grunt to dobre nawilżenie i rozświetlenie skóry

Naszym kolejnym  celem będzie nawilżenie i rozświetlenie skóry, tak aby makijaż ślubny trzymał się idealnie, a skóra była rozświetlona i promienna. Często nieprawidłowa dieta, stres, brak nakładania kremów z filtrem, czy stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji domowej mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję, odwodnienie oraz ziemistość cery.

Obserwuj nas na Instagramie /KLIK/ oraz na Facebooku /KLIK/

Tutaj mamy już bardzo szeroki wachlarz zabiegowy. Świetnie sprawdzą się zabiegi z kwasem hialuronowym, który nam nawilży skórę oraz zabiegi z Witaminą C, która działa antyoksydacyjnie, rozświetlająco i wyrównuje koloryt skóry.

A może coś ekstra przed makijażem ślubnym?

Moim najnowszym odkryciem jest zabieg z innowacyjną techniką zastosowania Ksantahumolu. Zabieg PRO XN wykazuje 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C, oraz 200 razy mocniejsze działanie niż witamina A, dzięki czemu twoja skóra będzie wypoczęta oraz pełna blasku.

Nowością jest również zabieg mezobotox. Jest to idealna alternatywa dla osób, które nie lubią sztucznego efektu, a chcą napiąć skórę. Niwelujemy drobne zmarszczki mimiczne, efektem zabiegu jest również zwężenie porów i ujść, dzięki czemu nie mamy problemu ze świeceniem się skóry w strefie T.

Pielęgnację cery przed ślubem przetestuj wcześniej

Pamiętaj aby zabiegi zrobić chociaż raz wcześniej, nie przed samym ślubem gdyż nigdy nie możemy przewidzieć czy nie pojawi się jakaś reakcja alergiczna, dlatego zabieg który wykonamy na dwa dni prze uroczystością musimy mieć już wcześniej sprawdzony.

Ostatnim etapem będzie przygotowanie brwi oraz rzęs. Tutaj też dobieramy zabieg indywidualnie do twoich potrzeb. Możemy wykonać klasyczne zafarbowanie rzęs i brwi wraz z regulacją. Kolejną propozycją jest lifting i laminacja rzęs lub brwi. Dzięki temu wydłużmy i podkręcimy rzęsy – taki trwały efekt jak po użyciu zalotki. Na brwiach możemy wykonać również hennę pudrową, która pozwoli nam na mocniejsze zabarwienie skóry pod włoskami.

Jak widzisz możliwości zadbania o cerę przed ślubem mamy wiele, wystarczy wszystko rozplanować z wyprzedzeniem i będziesz mogła cieszyć się nieskazitelną skórą. Jeśli jesteś z Warszawy i okolic zapraszam na konsultacje.